ثبت نام در سامانه سحاب + فیلم

Ali Sohi
۳ بهمن, ۱۴۰۰
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

معرفی سامانه تعیین موقعیت RTK سحاب:

یک سرویس تحت وب به نام سحاب تا به امروز بیش از ۹۲ ایستگاه CORS دائمی را راه‌اندازی کرده است. این ایستگاه‌ها در مناطق مرزی کشور و استان‌های تهران، البرز و یزد واقع شده‌اند و به وسیله گیرنده مرجع iRNetII از شرکت مکان‌پرداز رایمند استفاده می‌کنند. سامانه سحاب در حال حاضر در حال توسعه است. این ایستگاه‌ها اطلاعات تصحیحی را ارسال می‌کنند که با استفاده از آنها، امکان بهبود دقت تعیین موقعیت آنی (RTK) با استفاده از گیرنده‌های تعیین موقعیت نقشه برداری در محدوده این ایستگاه‌ها برای عموم فراهم می‌شود.

برای پایش ایستگاه‌ها و دریافت اطلاعات تصحیح، سامانه سحاب از نرم‌افزاری به نام RayCaster استفاده می‌کند و این اطلاعات به صورت فرمت RTCM برای کاربر ارسال می‌شوند.

برای ثبت نام در سامانه سحاب، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به آدرس وبسایت سامانه سحاب با استفاده از مرورگر خود مراجعه کنید. آدرس وبسایت سامانه سحاب gnss.geo.gov.ir می‌باشد.

پس از باز شدن صفحه، مشخصات مورد نیاز را در فیلدهای مربوط وارد کنید و سپس بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

لطفا توجه داشته باشید که برای فیلدهای عددی موجود در این صفحه، حتما باید از اعداد لاتین استفاده کرده و آنها را به صورت انگلیسی وارد کنید.

پس از تکمیل فرایند ثبت نام و وارد کردن مشخصات، شما باید شماره موبایل خود را وارد کنید. سپس یک کد فعالسازی به شماره موبایل وارد شده از طرف سامانه ارسال خواهد شد. لطفاً اطمینان حاصل کنید که شماره موبایل وارد شده صحیح است. در صفحه بعدی، شما باید شماره موبایل خود را تأیید کنید و کد امنیتی را وارد کنید. سپس بر روی گزینه “ارسال کد تأیید” یا “Send Verification Code” کلیک کنید.

پس از تایید و تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه سحاب، شما می‌توانید با فشردن گزینه “ورود به پنل” وارد سامانه شوید.

توجه: در مرحله نهایی ثبت نام در سامانه تعیین موقعیت آنی سحاب، لطفاً توجه داشته باشید که زمان سرور سامانه به وقت UTC است و ممکن است در صورتی که زمان سیستم شما به درستی تنظیم نشده باشد، با پیغام “زمان سیستم شما به درستی تنظیم نشده است.” مواجه شوید.

بعد از تکمیل ثبت نام در سامانه سحاب، شما باید منتظر بمانید تا حساب کاربری شما توسط کارشناسان شرکت مکان‌پرداز رایمند تایید شود تا بتوانید از تصحیحات و امکانات سامانه استفاده کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.